Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

akc/asca/fci/vdh
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joasia i junka

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 08:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby nie mozna bylo zrobic jednego stowarzyszenia na calym świecie tylko tak wszystko motać. Każde państwo stawia inne warunki. Głupota dla mnie. Chyba jeżeli pies ma ciety ogon to i tak jest tym samym psem czy suką i daje szczenieta z długimi lub krotkimi ogonami!! Moim zdaniem ogony sie obcina dla wygladu tak jak to jest u sznaucerów. wogóle nie rozumiem tego zakazu wystawiania psów z cietymi ogonami w jednym kraju a w drugim jest to dozwolone! I jak tu nie zwariować??

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 08:05    Temat postu:

Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchajcie jak to jest? Pies moze kryc suke tylko dlatego za jest ASCA? Nie ma jakis konkretnych wymogow? przegladow? wieku? jaki jest wogole regulamin odnosie psa i suki?
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Donata
Gość

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest tyle zależności, że może się pomieszać!

Aganiok. Jeżeli pies ma rodowód z AKC to FCI uznaje AKC. A jeżeli nie jest zapisany w Niemczech do organizacji podlegającej pod FCI, wobec czego sam rodowód uprawnia do bycia reproduktorem według przepisów AKC.
Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no dobrze... ale wobec tego nie uwazacie iz jest to bez sensu idea...
wystarczy ze sprowadze dowolnego psa ze stanow i juz bede miala psa reproduktora...
a przeciez w kazdej hodowli sa psy i suki lepsze i gorsze... jesli nie bedziemy tego sparwadzac tylko na slepo (zakladam ze nie robie badan ani wystaw, bo nie musze) krzyzowac bo nic dobrego z tego nie wyjdzie...
Ponad to jesli juz chcemy miec wieksza pewnosc to kupujemy psa z renomowanej, dlugoistniejacej hodowli, ale jesli wszytscy beda tak robic to wnet imbred siegnie 50%...
Uwazam ze niezaleznie od lini hodowlanej, od samej hodowli, od kraju, czy organizacje powinny byc wprowadzone pewne wymogi, a im wyzsze tym lepiej dla rasy.
myriad

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie do nas te uwagi, prosze, tylko do AKC Wink

Chociaz moim zdaniem wymogi polskie sa najgorsze z mozliwych.
Powrót do góry
Aganiok

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem wiem, ze nie do Was, tak sie zale Wink

Myriad a czemu tak uwazasz? (zaciekawiona)
myriad

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czemu?
Bo nie sprawdzaja absolutnie niczego. Jak pokazuja pewne precedensy (o ktorych mozna przeczytac w innych watkach) tzw. hodowlanke moga zrobic i suki z wadami dyskwalifikujacymi.

To juz rownie dobrze mogloby nie byc niczego.
Wymogow zdrowotnych nie ma, przegladu nie ma, testow temperamentu nie ma, testy instynktu nie sa obowiazkowe. To co sie oburzac na to AKC, ktore nie ma niczego? U nas tez w zasadzie przejdzie kazda suka. Problem moglby byc jedynie z psem z linii czysto uzytkowych, ktory moglby nie dostac 3 doskonalych. I co - dobre to by bylo tak na dluzsza mete?
Powrót do góry
stereo

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aganiok napisał:
Uwazam ze niezaleznie od lini hodowlanej, od samej hodowli, od kraju, czy organizacje powinny byc wprowadzone pewne wymogi, a im wyzsze tym lepiej dla rasy.

A o jakich wyższych wymogach myślisz?
Ja jak najbardziej jestem za obowiązkowymi badaniami stawów i oczu, nie miałabym nic przeciwko testom temperamentu, ale nie widzę sensu wprowadzania niczego więcej. A wystawom w formie obecnej jestem nawet trochę przeciwna Rolling Eyes
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Aganiok

PostWysłany: Sro Sty 30, 2008 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stereo napisał:
Ja jak najbardziej jestem za obowiązkowymi badaniami stawów i oczu, nie miałabym nic przeciwko testom temperamentu, ale nie widzę sensu wprowadzania niczego więcej. A wystawom w formie obecnej jestem nawet trochę przeciwna Rolling Eyes

Stereo ja dokladnie mysle o tym samym Smile
Uwazam ze podobnie do innych ras powinno byc jasno powiedziane z jakim stopniem dysplazji zwierze moze byc hodowlane, powinno badac sie oczy koniecznie, przy tego typu psach testy psychiki badz instynktu pasienia bylyby rowniez fajne.

Myriad- oczywiscie ze sa przekrety ( o ktorych pisalismy w innych watkach), ale przede wszystkim wiekszosc zalezy od hodowcow nizeli od samego zwiazku (ajki by on nie byl), osoba uwazajaca sie za hodowce, powinna sama zatroszczyc sie o dobro swoich psow, badania, umiec krytycznie na pewne sprawy spojrzec i wlasciciw odchowac szczeniaki- a tego pewnie zwiazki nie sprawdzaja.
Reklama

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 16:52    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> ZKwP Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3
Skocz do: