Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

agresja do innych psów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Różności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka96



Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 16:34    Temat postu: agresja do innych psów Odpowiedz z cytatem

Witam.
Stałam się właścicielką pieska w typie owczarka australijskiego.
Piesek trafił do schroniska,został zabrany do domu tymczasowego a teraz jest już z nami w domu na stałe. Nie potrafię sobie już wyobrazić dnia bez niego,ale mamy ogromny problem.
Psinka o imieniu Wrrotek ma problem z przechodzeniem czy wymijaniem się z innymi psami. Potrafi zobaczyć psa z około 5-7m i staję się od razu nerwowy i niepewny. A gdy się zbliżamy Wrrotinka zaczyna szczekać i to dosyć ostro. Nie potrafimy się minąć bez szczekania i to nie zalezy czy to jest dziewczynka czy chłopczyk od razu jest napad szczekania.
Zaczyna reagować na słowo "nie" jak zauważymy psa i on również to zaraz mówimy mu "nie" ale raz da się przejść w miarę normalnie a raz dopiero się uspokoi po przejściu kilka kroków,jeśli nam się uda przejść bez nerwowości i obszczekania jest smakołyk. Proszę o pomoc jak uczyć mojej psinki przechodzenia bez napadów złości obok psa.
Z góry dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Lip 10, 2015 16:34    Temat postu:

Powrót do góry
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Pią Lip 10, 2015 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy
Znamy z opisów opiekuna tymczasowego zachowania Wrrotka. Jego wątek jest na forum i był ciągle aktualizowany o nowe osiągnięcia Wrrotka. Na pewno poprzedni opiekun przekazał Wam instrukcje jak z nim postępować. A jeśli coś jest niejasne to go pytajcie. Na forum możecie dostać kilka wskazówek (wypowiedzi w podobnych kwestiach znajdziecie na forum w dziale wychowanie), ale nie jest to najlepsza droga do szukania rozwiązania problemu z Wrrotkiem i raczej niewiele pomoże jeśli nie macie doświadczenia w pracy z trudnymi psami. Najlepiej znaleźć dobrego trenera, który będzie z Wami pracował indywidualnie (psie szkoły raczej się tu nie sprawdzą). Przy takim psie bardzo dużo możecie się nauczyć ale trzeba zainwestwać trochę czasu i pieniędzy żeby mu pomóc. A na pewno warrto! Być może wystarczy kilka spotkać abyście dowiedzieli się jak z nim pracować.
A do czasu znalezienia odpowiedniej osoby polecałabym w miarę możliwości unikać sytuacji, w których pies sobie nie radzi i reaguje w opisany sposób.Każde "nieudane" spotkanie z psem powoduje utrwalanie takich zachowań.

Może ktoś na forum zna odpowiednią osobę w okolicach Zabrza? Ja pomyślę, popytam i jak się dowiem to dam znać.
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka96



Dołączył: 09 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Sob Lip 11, 2015 11:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z góry dziękuję za informację. Wink
Już się spotkałam z taką osobą i wprowadzamy metody. Wczoraj właśnie udało nam się przejść bez problemu koło płotu za którym był szczekajacy pies.
Dziękuję Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martula



Dołączył: 03 Mar 2011
Posty: 1109
Skąd: Świdnica

PostWysłany: Sob Lip 11, 2015 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powodzenia i czekamy na wieści jak Wam idzie!
_________________
Marta, Ory i MaliBu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DoroOlka56



Dołączył: 27 Wrz 2017
Posty: 18

PostWysłany: Czw Lis 23, 2017 11:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na szczęście nie było problemów z agresją Smile
_________________
Zachęcam do zajrzenia na moją stronę internetową http://petitmagot.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Cost66



Dołączył: 08 Lut 2018
Posty: 4
Skąd: Bytom

PostWysłany: Czw Lut 08, 2018 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sądzę, że to jest zdecydowanie sprawa dla zawodowca z tej dziedziny. On będzie w stanie najlepiej pomóc.
_________________
Idź tam, gdzie prowadzi Cię serce, inaczej utracisz wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Lut 08, 2018 17:13    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Różności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

owczarki australijskie - aussies - australian shepherds  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group