Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna owczarki australijskie - aussies - australian shepherds

POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

uwaga kleszcze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Amulinka

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samce też widzimy, to te małe czarne, ale one bardzo rzadko się wgryzają i jeśli to tylko na chwilę. Ja raz chyba wgryzionego znalazłam a raz z kolei po ciemku na przystanku wukadki w Malichach ściągałam z Choco wpitą samicę z kopulującym na niej samcem... Rolling Eyes
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 18:34    Temat postu:

Powrót do góry
Paulla

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amulinka napisał:
Samce też widzimy, to te małe czarne, ale one bardzo rzadko się wgryzają i jeśli to tylko na chwilę. Ja raz chyba wgryzionego znalazłam a raz z kolei po ciemku na przystanku wukadki w Malichach ściągałam z Choco wpitą samicę z kopulującym na niej samcem... Rolling Eyes

to nawet takie przypadki się zdarzają Shocked Shocked Shocked

Pozdrawiamy
Paula i Boni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Amulinka

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz, one się rozmnażają że tak powiem tradycyjnie, znaczy się samiec z samiczką najpierw musi Wink
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
bonsai_88

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

amulinka wgryzają się równie często, tylko na dużo krócej [bo nie mają gdzie krew zamagazynować] Twisted Evil . Po za tym osoba nie przeglądająca dokładnie skóry psiaka dzień w dzień może nigdy takiego samca nie zauważyć Wink . To miałam na myśli Laughing
Powrót do góry
Malami

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 07:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bazyl ma sie juz dobrze. Okazuje sie ze byla to infekcja lub zatrucie. Mimo tego bedziemy sie zabezpieczec przez caly rok.
Jejku Shocked jaka wy macie wiedze na temat kleszczy.
Paulla

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 09:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super że z Bazylem już wszystko ok Very Happy

Pozdrawiamy
Paula i Boni
Powrót do góry
Amulinka

PostWysłany: Sob Lut 21, 2009 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No być może równie często Smile

Ja to o kleszczach premagisterkę pisałam, więc tym bardziej coś o nich poczytać musiałam Wink
bodzia78

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety mam złe wieści. Myślałam że amitraza jest najskuteczniejsza ;( .

Niestety JUŻ nie. Fama mimo Preventica i FipRexa złapała nie dość że kleszcze to ... babeszjozę. Myślałam że to Mój błąd.

Zmokła po podaniu Spot-Ona. Preventic miała 2 miesiące (niby działa 4 ale ... mogłam wymieniać co 30 dni).

Jednakże od tygodnia przychodzą psy z Preventiciem (ja ki dodoatkowo az jakimś spot-on'em) z których wyjmują zarówno weci jak i własciciele DUŻE, NAJEDZONE kleszcze.

U Famy znalazłam kleszcza wielkości paznokcia u palucha - co z tego że był już martwy jak nadal tkwił i ogromnie był obżarty.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
antuanete

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja "zabezpieczyłam" szczeniora Jean Pierre Hery Zero Puce Spot On oraz wcześniej wykąpałam go w szamponie nazwy nie pamiętam bo w pracy jestem.
Pies oczywiście kleszcza złapał już był grubas jak go znaleźliśmy.
Sprawdzać takiego szczeniora puchatego ciężka sprawa bo on ma jeszcze ten szczenięcy puszek.

Szczerze powiem, że kleszcze spędzają mi sen z powiek! Jak widać nie ma skutecznego zabezpieczenia , okres kiedy pies choruje jest różny.
Jestem przerażona. Obserwuje tego mojego glutka i jak tylko widzę że nie rzuca się na miskę to panikuje jak jakaś psychiczna baba. Twisted Evil

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam koty i psy w tym roku zabezpieczone Fiprexem i powiem,że lepiej działa niż Frontline, którego używałam zeszłym roku. Póki co na psach kleszczy nie ma, koty od czasu spryskania też czyste - a potrafiły przyjść z wbitymi 5kleszczami w skórę, po zeszłorocznym środku....

http://showfarm.cba.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Renata

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antuanete napisał:
Jestem przerażona. Obserwuje tego mojego glutka i jak tylko widzę że nie rzuca się na miskę to panikuje jak jakaś psychiczna baba. Twisted Evil

Masz rację, niegdy dosyć ostrożności, to okropna choroba. Ale chyba objawy są dość ewidentne - przynajmniej u mojego były - pies był totalnie markotny, nie chciał na spacer wyjść, leżał. Sam brak apetytu to za mało.
Malami

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W dlugi weekend majowy na samej szyji Bazyla w ciagu 5 minut znalazlam ok 15 kleszczy. Wtedy wyciagnelam Frontline Plus, ktorego sprowadzilam z USA i mial byc na czarna godzine jak pojedziemy do lasu. Po nim kleszcze zdychaja ledwo wbijajajc sie w psa. Odkrylam, ze pojawil sie u nas Frontline Combo, wydaje sie ze odpowiednik, bedziemy go wyprobowywac.
Tez jestem przerazona i bacznie obserwuje chlopcow czy wszystko z nimi ok. Sama tez sie zaszczepilam na zapalenie opon mozgowych.
Choc na szczescie jakby sie troche uspokoilo, moge u nas na wsi zaobserwowac fale uderzen kleszczy. Raz jest ich zmasowany atak (znalezlismu nawet kleszcza spacerujacego po suficie w domu Evil or Very Mad ), w innym tygodniu tylko kilka a czasem przez pewien okres nic.
Amulinka

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kleszcze lubią wilgoć a nie lubią suszy (pozostawiony na suchej powierzchni kleszcz szybko ginie). Dlatego jak parę tygodni temu mieliśmy suszę kleszczy prawie nie było. Wszystkie się pochowały Wink A jak tylko popadało to wylazły. Choć myślę sobie, że jak jest straszliwa ulewa i wszystko pływa, też nie jest im za dobrze.
bodzia78

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malami napisał:
Odkrylam, ze pojawil sie u nas Frontline Combo, wydaje sie ze odpowiednik, bedziemy go wyprobowywac.

Zawiera metopren... hmmm nie myślę ale jak on się ma do mutacji MDR1 Question

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Nazwa Skype
Malami

PostWysłany: Wto Cze 02, 2009 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, byc moze masz racje. Nie zlebialam dokladnie problemu uczulen zwiazanych MDR1, Bazyl jest ozikopodobnym kundelkiem.
Reklama

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 18:28    Temat postu:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum owczarki australijskie - aussies - australian shepherds Strona Główna -> Zdrowie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Strona 2 z 33
Skocz do: